4 WOLNE MIEJSCA na PIELGRZYMKĘ do FATIMY

Uprzejmie informuję, że  zwolniły się 4 miejsca na organizowaną 

w dniach 23.04.2017 r  do 30.04.2017 r.

w naszej  parafii pielgrzymkę

do   F A T I M Y

 z okazji  100 rocznicy objawień fatimskich

Serdecznie na nią zapraszam.

” wyrusz   śladami  Świętych…abyś  wrócił  lepszym”

 P R O G R A M     P I E LG R Z Y M K I

( dokładny program  jest wywieszony

na tablicy ogłoszeń)

1. dzień 23.04.2017 r.: Wyjazd z naszej parafii (dokładnie podam godzinę) na  lotnisko do Berlina. Odprawa paszportowo-celna i wylot do Lizbony. Przylot, przejazd do ALCOBACI, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów.Przejazd do Fatimy , zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

2. dzień 24.04.2017 r.: śniadanie , przejazd do Fatimy – ośrodka kultu maryjnego i miejsca pielgrzymek z całego świata, zwiedzanie Sanktuarium : Capelinha -kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom Łucji,Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Następnie Aljstrel gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Udział w drodze krzyżowej urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Ceva da Iria. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja,nocleg

3. dzień 25.04.2017 r: Po śniadaniu wyjazd do Kaplicy Objawień – msza św. Przejazd do Batalnai zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej.  Następnie zwiedzanie Nazare- dawnej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego .Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień 26.04.2017 r.: Po śniadaniu msza św.i wyjazd do Fatimy, Porto,Braga, Santiago de Compostela. Zwiedzanie miasta Bragi mającego ponad 2000 lat i będącego najstarszym miastem chrześcijańskim w Portugali gdzie znajduje się sanktuarium Bon Jesus z Capella dos Milagres. Zwiedzanie Porto wpisanego na listę Unesco, m.inKościół św.Franciszka, Most Żelazny z XIXw. Degustacja wina Porto. Przyjazd do Santiago de Compostella – jednej z najpiękniejszych świątyń pielgrzymkowych. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5. dzień 27.04.2017r.: Po śniadaniu wizyta w Bazylice Świętego Jakuba–miejsce spoczynku jednego z dwunastu apostołów, Msza Święta . Przejazd do Coimbry, zwiedzanie dawnej stolicy Portugalii, przejazd do Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6. dzień 28.04.2017 r.: Po śniadaniu  dzień wolny. Odpoczynek nad morzem, obiadokolacja,nocleg.

7. dzień 29.04.2017r.: Po śniadaniu wyjazd autokarem do Lizbony , zwiedzanie stolicy Portugalii. Wejdziemy między innymi do katedry oraz kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, który w Portugalii nazywany jest Świętym Antonim z Lizbony, ze względu na miejsce jego narodzin. Następnie udamy się na punkt widokowy Puerta del Sol, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę Tag. Powrót do hotelu , obiadokolacja i nocleg.

8. dzień 30.04.2017 r.: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu wyjazd autokarem do przejazd do  Sintry – pałac Królewski, kościół św. Marcina . Następnie przejazd do Cabo da Roca – miejsce gdzie kończy się ziemia. Transfer na lotnisko przelot do Berlina i powrót do Lubania,  do naszej  parafii .

Informacje dodatkowe:

W programie przewidziana jest codzienna

msza święta

w miejscach zwiedzanych świątyń,

Koszt pielgrzymki wynosi 1.820 PLN  + 370 EURO

Porządek mszy świętych

Niedziela:

8:00- Msza św.

10:30- Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży

12:00- Suma Parafialna

Msze św. w dni powszednie sprawowane są o godz. 18:00

Nabożeństwa:

17:30

Spowiedź:

codziennie - przed mszą św.

niedziela - podczas mszy św.

w I piątek m-ca godz.17:00