PIELGRZYMKA do LOURDES w dniach od 2 do 11 września 2018 roku .

     

Z okazji 160 – lecia objawień

Matki Boskiej w LOURDES

organizowana jest

pielgrzymka autokarowa

do LOURDES

w dniach

od 2 do 11 września 2018 roku .

( Altotting-Andechs-BernoGenewa-La Saltte-

Avignon-Carcassone-Lourdes-Cannes-

Monaco-Mediolan)

PROGRAM:

 1. Pierwszy dzień msza św. godz.12:00, o godz.13:15 wyjazd do Altotting zwanego “Sercem Bavarii”, którw od 1991 r.jest miastem partnerskim z Częstochową, największym Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Królowej Bavarii , wktórym znajduje się słynąca figurka Czarnej Madonny – zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 2. Drugi dzień , śniadanie , msza św.w Sanktuarium, przejazd do Andechs miejsca urodzenia Jadwigi Śląskiej . Wizyta w Klasztorze Benedyktyńskim, który został założony przez Benedyktynów ok.X w.,a a od początku XII w sitała się celem pielgrzymek ze wzgedu na m.in.częsci z korony cierpniowej Chrystusa, sukni ślubenj św,Elżbiety , kawałka szaty św.Mikołaja i tzw.krzyża zwycięstwa Karola Wielkiego, wspólne modlitwy.Przejazd do Berna – stolicy Szwajcarii , spacer po malowniczejStarówce Miasta wspisanej na listę UNESCO : Dom Alberta Einsteina gdzie fizyk w 1905 roku stworzył teorię względności, Katedra Św.Wincentego z najwyższą wieżą w Szwajcarii, budynki Parlamentu, czas wolny, przejazd na nocleg w okolicach Berna, obiadokolacja , nacleg.  
 3. Trzeci dzień– śniadanie, przejazd do Genewy Europejskiej Stolicy Organizacji  Narodów  Zjednoczonych spacer wzdłuż jeziora   Genewskiego, Stare Miasto z placem Bourg de Four, promenada des Bastions, park angielski z zegarem z kwiatów. Przejazd do La Saltte – alpejskiego Sanktuarium Najświetszej Marii Panny , zakwaterowanie w klasztorze, obiadokolacja , udział w wieczornej procesji ze świecami .
 4. Czwarty dzień– śniadanie , msza Św.przejazd do Avignon, miasta “Papieży”, krótki spacer i zwiedzanie z zewnątrz m.in.słynny most Benezet z XII w.,XIII w.romańską  KATEDRĘ NOTRE DANE des DOMS oraz Pałac Papieski.Przejazd do Cascassone , zwiedzanie jedego  z najlepiej na świecie średniowiecznych zespołów warowno-obronnych .Przejazd na nocleg obiadokolacja . 
 5. Piąty dzien, śniadanie , wyjazd do LOURDES – światowego centrum  pielgrzymek , miejsca objawień  Matki Bozkiej .Nawiedzenie Sanktuarium :Grota Massabielska, Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia,Bazylika Różańcowa , Bazylika św. Bernadetty. Indywidualne modlitwy  w Sanktuarium, czas wolny , zakwaterowanie w hotelu, udział w Drodze Krzyżowej , obiadokolacja, także możliwość udziału w Różańcu oraz procesji Eucharycznej z chorymi ze świecami.  
 6. Szósty dzień, śniadanie Msza Św.zwiedzanie LOURDES- zapoznanie się z miejscami związanymi z ŚW.Bernadettś Soubirous, młyn Boly, Le Cachot ( Loch) , Dom rodzinny Soubirous, kościół parafialny, muzeum Św.Bernadetty . Fakultatywnie po południu przejazd komunikacją miejską do stacji kolejki linowej. Wjazd na górujący nad miastem szczyt Pic du ( 1000 m n.p.m.) z oświtlonym w nocem krzyżem. Z punktu widokowego  roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes i pirenejskie szczyty . Obiadokolacja , wieczorny udział w Różańcu Międzynarodowym oraz procesji Eucharycznej  z chorymi świecami , nocleg. 
 7. Siódmy dzień. śniadanie , msza Św. czas wolny   możliwość kąpieli w basenach wypełnionych wodą z cudownego źródła. Fakultatywnie-wyjazd na zwidzanie Grot Betharram.Obiadokolacja,  wieczorne modlitwy . Udział w Różańcu  Miedzyanrodowym oraz procesji Eucharycznej z chorymi ze świecami , nocleg.  
 8. Ósmy dzień. śniadanie , przejazd do Cannes miasta na Lazurowym Wybrzeżu – znane na całym świecie dzięki festiwalowi filmowemu , spacer “Aleją Gwiazd” . Przejazd na nocleg, zakwaterowanie i obiadokolacja.
 9. Dziewiąty dzień. śniadanie  , wyjazd do Manaco – po Watykanie drugie najmniejsze  państwo na świecie. Zwiedzanie miasta po starszej części: PlacKsiążęcy, Katedra Św. Mikołaja , Groby Grimaldich, Ogrody Św.Marcina. Przejazd do hotelu w okolicy Mediolanu, zakwaterowanie , obiadokolacja ,nocleg.
 10. DZiesiąty dzień, Przejazd do Mediolanu – zwiedzanie stolicy mody,   Katedry Narodzin Św.Marii ufundowanej przez ród Viscontich, pod którego władzą znajdowało się miasto, silnie ufortyfikowany Castello, który stał się jedynym z najbardziej luksusowych dworów renesanu , Kościół Santa Maria delle Grazie z obrazem Leonarda Da Vinci – przedstawiający “Ostatnią Wieczerzę”, Katedrę Duomo, Piazza della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci  i stojący przy niej gmach najsłynniejszej sceny operowej- Teatro alla Scala oraz elegancki pasaż handlowy zwany Galerią Wiktora Emanuela . 
 11. Jedenasty dzień, przyjazd do kraju w godzinach rannych

 ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX, 9 noclegów w hotelach **/*** pokojach,    dwu/trzech osobowych z łazienkami oraz typu Premier Classe i Klasztor  w La Salette pok.4/5 os.;   9 śniadań,   8 obiadokolacji  ( w pieszym dniu nie ma obiadokolacji) , pilot – przewodnik na całej trasie, ubezpieczenie NNW  i KL. Obowiązkowo  na bilety wstępu należy przeznaczyć ok.60 Euro

CENA :  1.100 zł + 370 EURO

zapisy u księdza proboszcza

Andrzeja Fili 

( kontakt tel. 602 732 351 )

do końca marca 2018  r.

wpłacając zaliczkę w kwocie 500 zł

Porządek mszy świętych

Niedziela:

8:00- Msza św.

10:30- Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży

12:00- Suma Parafialna

Msze św. w dni powszednie sprawowane są o godz. 18:00

Nabożeństwa:

17:30

Spowiedź:

codziennie - przed mszą św.

niedziela - podczas mszy św.

w I piątek m-ca godz.17:00