Uroczystość Najświętszej Trójcy 11.06.2017 roku

ogłoszenia_duszp  

            Dziś przeżywamy Uroczystość

Najświętszej Trójcy.

 

Uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii o godz.13:00 .

 Koncelebrowaną Mszę Św. Odpustową

odprawi i wygłosi kazanie Ks. dr Bogusław Wolański

– Proboszcz Parafii w Olszynie

oraz

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego LKB.

Po Procesji i Błogosławieństwie będzie wspólna biesiada pod namiotami.

Do wspólnego świętowania i wspólnego kosztowania przygotowanych posiłków

zaprasza parafia 

   

 Po każdej mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar na wsparcie szpitala w Aleppo w Syrii

 

Dziękuję rodzinom za przygotowanie świątyni.

W tym tygodniu kościół sprzątają rodziny zamieszkałe

przy ul. Fabryczna ,

od numeru 1 m.1-4 i  nr.2 m 1-7.


 

 Wspomnienia tygodnia:

 wtorek (13.06) — św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

 środa (14.06) — bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

 czwartek (15.06) — Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (uroczystość)

 sobota (17.06) — św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika


W poniedziałek o godz.16:30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży

przystępującej w tym tygodniu do Bierzmowania,

a po mszy św.wieczornej o godz.19:00 .

Spowiedź dla Bierzmowanych, Świadków i ich Rodzin.

We wtorek o godz.19:00 Nabożeństwo Fatimskie. 

W środę o godz.18:30 kościół sprzątają rodziny dzieci bierzmowanych

 W czwartek obchodzimy uroczystość

Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [Boże Ciało].

Msze św.sprawowane będą o godz.9:00  i  o godz.10:30

z procesją do czterech ołtarzy.

Procesja przejdzie następującymi ulicami:

AGATOWĄ, OFICERSKĄ, OS. FABRYCZNYM, RUBINOWĄ, SZAFIROWĄ i AGATOWĄ.

Zakończenie w kościele błogosławieństwem

Najświętszym Sakramentem.

Zapraszam Bractwo Św.Józefa na procesję w togach,

a dzieci komunijne  i rocznicowe w strojach komunijnych

 oraz do sypania kwiatków.

OŁTARZ PIERWSZY – na placu kościelnym

( przygotowują Matki Żywego Różańca i Bractwo św.Józefa)

OŁTARZ DRUGI – przy ul.Oficerskiej 

( przygotowują rodziny zamieszkałe na tej ulicy )

OŁTARZ  TRZECI – przy Os.Fabryczna 

( przygotowują rodziny zamieszkałe  na tej ulicy  i przy ul.Rubinowej) 

OŁTARZ  CZWARTY – przy ul. Agatowej 

( przygotowują mieszkańcy wymienionej ulicy  i przy ul.Szafirowej) 

W piątek o godz. 17:00 uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks.Biskupa Marka,

który udzieli naszej młodzieży SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W sobotę o godz.09:00 


ZAPOWIEDZI  PRZED  ŚLUBNE

Paweł Ryder zam.w Wałczu 

 i

Róża BARTOLEWSKA zam.Lubań

– zapowiedz druga –


 

I N T E N C J E   w  TYGODNIU :

Przez cały tydzień

 modlimy się w intencji zmarłej Genowefy MOCKAŁO

polecając jej duszę Bożemu Miłosierdziu

we mszy św.Gregoriańskiej 

PONIEDZIAŁEK – w intencji Stanisława HUTNIK w 30 dniu po pogrzebie 

ŚRODA   w intencji Wiesławy i Zbigniewa w 45 rocznicę ślubu 

CZARTEK  godz.9:00  w intencji zmarłej Danieli w 1 rocz.śm.i Jerzego z rodziny JĘDRO

 godz.10:30   w intencji zam.Genowefy


INTENCJE   w  NIEDZIELĘ :

godz.08:00 w intencji zm. Genowefy MOCKAŁO

godz.10:00 w intencji zm. rodziców KRYSCENTEGO i Alinę PASEK

 godz.12:00 w intencji zm. Rodziców Karolinę i Antoniego SANDECKICH 

 

Porządek mszy świętych

Niedziela:

8:00- Msza św.

10:30- Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży

12:00- Suma Parafialna

Msze św. w dni powszednie sprawowane są o godz. 18:00

Nabożeństwa:

17:30

Spowiedź:

codziennie - przed mszą św.

niedziela - podczas mszy św.

w I piątek m-ca godz.17:00